İptal ve İade

İade ve Değişim Adresi :

 

İade & Değişim Süreci Kaç Gündür?


Siparişin teslimatından sonraki 7 iş günü içerisindedir.

 

 

İade & Değişim Ücretli midir?


İade & Değişim talebiyle Kirazgiyim.com'a gönderdiğiniz ürünlerin  kargo masrafı firmamıza aittir.

( %50 indirim yada 3 al 2 öde ve benzeri kampanyalardaki  iade ve değişim ücreti müşteriye aittir.)

Yurtdışı siparişlerde iade kargo ücreti alıcıya aittir. Ödemeli gönderilen kargolar kabul edilmeyecektir.
 

Hangi Ürün/Ürünler İade & Değişim Kapsamına Girmez?


Etiketi koparılmış yada  tahrip olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini gibi ürünler denenmiş ve bozulmuş, kullanılmış olmaları halinde iade edilemez.

Abiye Kategorisi İçin İade Prosedürü

Abiye kategorisindeki ürünleri; ambalajı açılmamış, etiketi koparılmamış, denenmemiş ve kullanılmamış olması halinde, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 48 saat içerisinde kargoya teslim edilmesi şartıyla iade edebilirsiniz.

 

Hangi Ürün/Ürünler İade & Değişim Kapsamına Girer?


Kargoda yada herhangi bir aşamada zarar görmüş kusurlu ürünler, baştan defolu olan ürünler, istenilen renk ve bedende gelmemiş ürünler acil iade kapsamına girmektedir. Gelen ürün beğenilmediği ve kullanılmadığı(etiketi koparılmamış) durumda iade & değişim kapsamına girmektedir.

 

İade & Değişim Süreci Nasıl Başlatılır?


İade & değişim yapmak istediğiniz ürünlerin yer aldığı siparişi, hesabım > iade taleplerim bölümünde tıklayınız. Karşınıza gelen form aracılığıyla istediğiniz ürünü iade & değişim olarak gönderebilirsiniz.

 

İnternet Sitesinden İade & Değişim Talebi Oluşturdum, Şimdi Ne Yapmam Gerekiyor?


En yakın PTT Kargo şubesine gidip, ürünleri karşı ödemeli olarak göndermek istediğinizi söylemelisiniz.

 

İade ve Değişim taleplerinizi hızlandırmak için lütfen destek@kirazgiyim.com mail adresine,
Sipariş Numarası 
İade edilecek ücretler için IBAN Numarası
Hesap sahibi ADI SOYADI yazmayı unutmayınız.


Ürünleri Kargo İle Gönderdim Şimdi Ne Olacak?


İade & Değişim işlemlerinin başlatılabilmesi için, öncelikle göndermiş olduğunuz ürünlerin bizlere ulaşması gerekmektedir. Ürünler bizlere ulaşıp, iade & değişim talebi onaylandıktan sonra hesabınıza, ürünlerin toplam tutarı "Kupon Kodu" olarak tanımlanır. Bu tutar tanımlandıktan sonra  yeni bir sipariş oluşturularak kupon kodunuzu kullanabilirsiniz. Para iadesi istemişseniz iade formunda belirttiginiz IBAN numaranıza para iadesi yapılacaktır. Tüm bu süreçleri iade taleplerim bölümünden takip edebilirsiniz. Ayrıca kapıda ödeme ve kargo bedelleri gibi ürün dışı tutar iadeleri yapılmamaktadır.

 

İade Edilen Ürünün/Ürünlerin Geri Ödemesi Ne Zaman Yapılır?

 

Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra Kirazgiyim.com tarafından kredi kartınıza iade işlemi gerçekleştirilir. Bankanıza bağlı olarak, iadenizi kredi kartınızda görmeniz, bir kaç gün sürebilir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve Kirazgiyim.com'un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

Kapıda ödeme siparişlerinizde ise ücret iadesi için TR ile başlayan 26 haneli IBAN numaranızı iade talep formunda iletmeniz gerekmektedir. Fatura unvanı ile iban sahibi aynı olmalıdır. İadeniz onaylandıktan  30 iş günü içinde ödemeniz gerçekleşir. 

 

 

Banka hesabım yok kapıda ödeme ile aldığım siparişin para iadesini nasıl alırım?

Herhangi bir banka şubesinden kendinize hesap açtırabilirsiniz. İadelerinizi sadece banka IBAN numaranıza yatırabiliriz. İban temin edilemiyorsa sipariş vermiş olduğunuz mail adresinize ürün bedeli kadar hediye tanımlanır. Bu çek ile ilerleyen zamanlarda tekrar sipariş verebilirsiniz. 

 

Taksitli Alışverişlerde Tutar İadesi Neden Taksitli Yapılır?

 

Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yapılmaktadır.

Saygılarımızla,

Kirazgiyim.com Ekibi.